Janusz Korwin-Mikke kolejny raz krytycznie o 500 plus. „Mądrzy wiedzą, że za każde 500 zł, zapłacą 700 w podatkach!”

Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube: Nam Zależy
Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube: Nam Zależy

Program 500 plus jest jednym z najważniejszych elementów polityki socjalnej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ma on jednak wielu przeciwników. Należy do nich również Janusz Korwin-Mikke, który ostatnio wypowiedział się w tym temacie na Twitterze.

Tak wygląda d***kracja, że żeruje się na ludziach wabiąc ich 500+. Mądrzy wiedzą, że za każde 500zł, zapłacą 700 w podatkach! „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy” – napisał polityk.

Pod wpisem zaczęły pojawiać się odpowiedzi internautów.

Problem w tym, że inny rząd te 700 też weźmie ale 500 nie wypłaci.

wiec komuna a raczej nowy typ komuny tzw kaczyzm powrócił. Poco ludzie maja chcieć pracować skoro wystarczy czekać na 500+.

– grzmieli użytkownicy Twittera.

Wypowiadali się także zwolennicy programu 500 plus:

Te pieniądze nie są skierowane do wszystkich tylko są ukierunkowane w grupę ludzi którzy zrobili rzecz najważniejszą dla państwa czyli zapewnienie przyszłych pokoleń Polaków.

Panie, no to skoro jest tak źle, to czemu jest tak dobrze. Najmniejsze bezrobocie, największy optymizm itp.

„Tak wygląda d***kracja, że żeruje się na ludziach wabiąc ich 500+. Mądrzy wiedzą, że za każde 500zł, zapłacą 700 w podatkach!” Podatki były od lat a podobnym poziomie a moja rodzina dostaje od lipca ekstra 1000 złotych których wcześniej nikt mi nie dawał ! To jest redystrybucja.