Leniuch i feministka szefową frakcji Socjalistów i Demokratów. Jej „ciężką pracę” uchwycił Dobromir Sośnierz [VIDEO]

Iratxe Garcia została nową szefową frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. / Foto: wikicommons/YouTube
Iratxe Garcia została nową szefową frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. / Foto: wikicommons/YouTube

Hiszpanka Iratxe Garcia została nową szefową frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. Ze stanowiska odchodzi obecny szef grupy, Niemiec Udo Bullmann. Co ciekawe ta ta sama europosłanaka co oburzała się na treści Korwina Mikke i ta, którą skompromitował Dobromir Sośnierz na swoim YT.

Hiszpanka była jedyną kandydatką na to stanowisko, choć Bullmann był wymieniany wcześniej jako jej kontrkandydat. Ostatecznie jednak nie wystartował.

Bullmann przewodził grupie w minionej kadencji, ale słabe wyniki wyborcze jego partii, SPD, w kraju zmniejszyły jego szanse na utrzymanie pozycji lidera. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) dostała 15,8 proc. głosów i zajęła trzecie miejsce w wyborach w Niemczech.

Pani Garcia znana jest z tego, że nie lubi się przepracowywać. Udowodnił to na swoim nagraniu Dobromir Sośnierz pokazując, że oglądanie rzeczy na komórce jest ważniejsze niż decydowanie o sprawach UE.

Znana jest także kłótnia prezesa partii KORWIN z Iratxe Garcia po słynnej wypowiedzi o inteligencji kobiet i ich zarobkach. Poniżej nagranie.

How to respond to a mysogynist

"Women must earn less than men" ⁉️ In 2017. In the European Parliament. Unbelievable… S&D MEP Iratxe Garcia Perez sets this misogynist straight.

Opublikowany przez Socialists and Democrats Group in the European Parliament Czwartek, 2 marca 2017

Wiemy jedno, szefową frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim będzie bardzo lewicowa polityk.

Garcia chęć kandydowania ogłosiła wcześniej na stronie internetowej grupy. Napisała też, że chce zabiegać o „Europę bardziej społeczną, bardziej zróżnicowaną, bardziej feministyczną, bardziej wspierającą i bardziej przyjazną dla środowiska”.

Znana w PE jest wyłącznie z działania na rzecz kobiet i równouprawnienia.

Źródło: Facebook/PAP