Stan papieża jest inny, niż podawano. Biuro prasowe Watykanu odniosło się do tych informacji

Papież-senior Benedykt XVI i Franciszek/fot. PAP/Abaca
Papież-senior Benedykt XVI i Franciszek/fot. PAP/Abaca

W mediach pojawiły się informacje o stanie zdrowia papieża-seniora Benedykta XVI. Miał doznać lekkiego udaru, co w jego wieku może mieć nawet śmiertelny efekt. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej odniosło się do tych informacji.

Papież-senior Benedykt XVI ma już skończone 92 lata. 19 kwietnia 2005 roku został wybrany papieżem po papieżu-Polaku Janie Pawle II. Pontyfikat swój pełnił aż do abdykacji w 2013 roku. Był 265 papieżem Kościoła powszechnego.

Od wielu lat nie było sytuacji, gdy funkcjonowało de facto dwóch papieży. Mimo, że pontyfikat sprawuje Franciszek, stan papieża-seniora Benedykta XVI cieszy się wielkim zainteresowaniem katolików na całym świecie.

Od kilku dni krążą informacje, że papież-senior doznał lekkiego udaru. – Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej stwierdziło, że pogłoski jakoby papież-senior Benedykt XVI doznał lekkiego udaru są fałszywe – poinformował na Twitterze amerykański watykanista Edward Penitin.

Dodał również, że osobisty sekretarz Benedykta XVI, abp Georg abp Georg Gänswein ocenił tego typu plotki jako „typowy fakenews”.

Źródło: ekai.pl