Warto było dać Sakiewiczowi 7 milionów. Zobacz najnowszy „film” z portalu o puszczy za nasze pieniądze [VIDEO]

Ujęcie z kanału Puszcza TV za 7 mln zł/fot. YouTube/Portal Puszcza TV
Ujęcie z kanału Puszcza TV za 7 mln zł/fot. YouTube/Portal Puszcza TV

Wielkie emocje pojawiły się na wieść, że Sakiewicz ma dostać 6 milionów złotych na portal o puszczy. W efekcie nagłośnienia sprawy propozycję wycofano, by potem przekazać na ten cel 7 milionów.

Od jakiegoś czasu nie pojawiały się na kanale na YouTube nowe materiały. Zresztą te, które były, nie powalały długością. Były to najczęściej kilkudziesięcio sekundowe fragmenty ukazujące „ciekawe” sytuacje w Puszczy Białowieskiej.

Jednak ostatnie nagranie powala. Widzimy na nim przez 3 sekundy logo PuszczaTV, migawkę z lisem przez… jedną sekundę! A następnie przez 7 sekund ponownie logo PuszczaTV z logiem i adnotacją „Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej.

Opis też jest wart milionów z naszych pieniędzy.

Och, jaka biedna ta chudzinka i kita jakaś taka mało puszysta. Maj to u lisów gorący okres, więc i zadbać o siebie nie ma za bardzo kiedy – czytamy w opisie filmu. Nie udało nam się odszyfrować, co autorzy mieli na myśli.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Niezależne Media – zaznaczono w opisie.

Po co powstał teoretycznie ten kanał? W informacjach czytamy, że jest to „multimedialny portal edukacyjno-przyrodniczych” [pisownia oryg. – red.].

Warto zaznaczyć, że oba kanały o nazwie Portal Puszcza TV subskrybuje 71 i 245 osób. Profil na Facebooku obserwuje mniej niż 600 osób, na Twitterze… 52 osoby. Na Instagramie – 96 osób.

A wszystko to za 7 mln zł z naszej kieszeni. Nie dziwne, że Sakiewicz jest gotów do szkalowania w publicznej przestrzeni każdego, kto nie jest za PiS. Takiej dotacji – będącej bezczelnym wałem – nie można zrobić bez „swojej” ekipy u władzy.