Co się stało Angeli Merkel? Lekarze komentują jej przerażające drgawki [VIDEO]

W czasie powitania prezydenta Ukrainy Władimira Żełenskiego kanclerz Niemiec Angela Merkel dostała ataku drgawek. Zdjęcie: EPA/CLEMENS BILAN Dostawca: PAP/EPA.
W czasie powitania prezydenta Ukrainy Władimira Żełenskiego kanclerz Niemiec Angela Merkel dostała ataku drgawek. Zdjęcie: EPA/CLEMENS BILAN Dostawca: PAP/EPA.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostatnio wyraźnie zaniemogła i to na oczach kamer. W czasie spotkania z Wołodymyrem Zełenskim cała się trzęsła. Lekarze postanowili się wypowiedzieć w tej sprawie, aby ocenić stan zdrowia Merkel.

Wyraźnie widać, że Angela Merkel nie była w najlepszej formie podczas spotkania z Wołodymyrem Zełenskim. Nie mogła w żaden sposób zapanować nad drganiem swojego ciała. Nie pomogło zaciskanie pięści ani też chwytanie się za przedramiona.

Kanclerz Niemiec nigdy nie wypowiadała się na temat swojego stanu zdrowia. Wiadomo jednak, że ukończyła już 65 lat. Zapytana później o całą sytuację stwierdziła, że potrzebowała wypić więcej wody.

– Występowanie drżeń może wiele przyczyn, m.in.: zaburzenia neurologiczne, choroby autoimmunologiczne, infekcja, stany niedocukrzenia, stany zaburzeń wodno-elektrolitowych – mówi lekarz Bianka Małczuk. Zatem odwodnienie wcale nie musi być przyczyną ostatniej niedyspozycji niemieckiej kanclerz.

– Odwodnienie może powodować drgawki, zwłaszcza przy towarzyszących zaburzeniach elektrolitowych, jak hyponatremia (niedobór sodu) lub/i hipokaliemia (niedobór potasu). Taki objaw wymaga dalszej diagnostyki. Może sygnalizować wiele jednostek chorobowych – zaznacza dr n. med. Andrzej Głuszak.

Źródło: wp.pl