Gwiazdy disco-polo zarabiają krocie. Zobacz, ile Zenek Martyniuk zgarnia za jeden wieczór

Zenek Martyniuk/Fot. YouTube
Zenek Martyniuk/Fot. YouTube

To, że gwiazdy disco-polo zarabiają w Polsce wielkie pieniądze nie jest żadną tajemnicą. Jednak kwota, jaką biorą za jeden koncert, niejednego może zwalić z nóg. Sumy idą w dziesiątki tysięcy złotych, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że taki Zenek Martyniuk tylko w lato zagra kilkadziesiąt koncertów, wychodzą potężne majątki tworzone w kilka miesięcy.

W lato pełno jest plenerowych koncertów oraz festiwali w całej Polsce. To prawdziwa gratka dla muzyków disco polo, którzy mają pełno ofert.

„Fakt” ustalił, że Zenek Martyniuk tylko w to lato zagra około 40 koncertów. Wiadomo było wcześniej, że za każdy występ artyści otrzymują kilkanaście tysięcy złotych. Jednak król disco polo za występ może otrzymać nawet 40 tys. zł. Oznacza to, że przez lato Zenek Martyniuk zgarnie ponad półtora miliona złotych.

Niewiele gorzej ma się formacja Boys. „Fakt” pisze, że zespół ma w wakacje zaplanowane 35 koncertów. Na każdym występie zarabiają 25 tys. zł.

Mniej znani, lecz również popularni muzycy disco polo mają się też dobrze. Radek Liszewski i Weekend, Shazza czy Tomasz Niecik biorą za występ około 20 tys. zł.

Źródło: wp.pl