Dramat nieletniej Szwedki. Przybysze zgwałcili nastolatkę. Ta resztkami sił dotarła do szpitala

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

Jak podaje „Radio Szczecin” nastoletnia Szwedka przeżyła prawdziwy dramat. Dziewczynka padła ofiarą zbiorowego gwałtu, za którym ma stać pięciu przybyszów z Erytrei. Mężczyźni w wieku 20-24 lata zostali już aresztowani.

Informacje o przemocy seksualnej w Europie Zachodniej coraz rzadziej pojawiają się w mediach. Nie wynika to jednak z tego, że problem zniknął, ale z tego, iż na media została nałożona cenzura i o pewnych sprawach się nie informuje.

Do opinii publicznej docierają jedynie niektóre przypadki, jak ten w miejscowości Hallsberg. Tam nieletnia jeszcze dziewczynka została w ubiegłym tygodniu zgwałcona przez grupę przybyszy z Erytrei.

Jak na razie nieznane są szczegóły przestępstwa. Wiadomo, że po zbiorowym gwałcie piątka mężczyzn pozostawiła dziewczynkę, a ta w ciężkim stanie miała zgłosić się do szpitala. Tam została poddana badaniom, a także w obecności policji złożyła zawiadomienie o gwałcie.

Policja szybko trafiła na ślad odpowiedzialnych za ten czyn. Decyzją sądu tymczasowo aresztowani zostali przybysze z Eyrtrei w wieku od 20 do 24 lat, którzy mieli znać się wcześniej. W mieszkaniu jednego z nich udało się zabezpieczyć dowody gwałtu.