Dzisiaj pogrzeb 10-letniej Kristiny. Odbędzie się też przy tej okazji wielka manifestacja

Brutalnie zamordowana 10-letnia Kristinka. Foto: archiwum prywatne
Brutalnie zamordowana 10-letnia Kristinka. Foto: archiwum prywatne

Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb 10-letniej Kristiny, która zamordowana została przez 22-letniego Jakuba A., zwanego też „bestią z Mrowin”. Mnóstwo osób z całej Polski zadeklarowało przybycie na pogrzeb, by przy tej okazji przeprowadzić manifestację.

Na pogrzeb w Żarowie w woj. Dolnośląskim wybierają się wszyscy mieszkańcy Mrowin. W ten sposób chcą okazać wsparcie zrozpaczonej matce dziewczynki, Agnieszce.

Jednak deklarację przyjazdu na pogrzeb złożyło też wiele osób z całej Polski, które nie znały 10-letniej Kristiny. Chcą w ten sposób zamanifestować przeciwko przemocy.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Żarowie, po której nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Obok zawieszono prośbę rodziców, aby uczestnicy pogrzebu nie przychodzili na ceremonię w czarnych ubraniach. – Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki – napisano. Zamieszczono również apel do mediów, aby nie robić fotografii, nie filmować i nie przeprowadzać transmisji z uroczystości pogrzebowych.

Trumna z ciałem zamordowanej Kristiny spocznie w nowej części cmentarza.

Źródło: se.pl