Korwin-Mikke: O to chodzi żeby pozwolić ludziom latać! Żeby ludziom pozwolić działać!

Janusz Korwin-Mikke z orłem. / foto: PAP/Leszek Szymański
Janusz Korwin-Mikke z orłem. / foto: PAP/Leszek Szymański

Prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke, w swoim najnowszym wpisie na Facebooku ostro skrytykował socjalizm. Jeden z liderów Konfederacji pisze też o tym, jaki jest program prawicy wolnościowej: O to chodzi żeby pozwolić ludziom latać! Żeby ludziom pozwolić działać!

Korwin-Mikke w swym najnowszym wpisie pisze o tym, że nawet, gdyby socjalizm był systemem wydajniejszym, to i tak trzeba by było wybrać kapitalizm, jako system moralny. Na szczęście takiego dylematu nie ma, bo kapitalizm nie tylko jest systemem słusznym, ale też wydajniejszym.

Kapitalizm daje bogactwo, ale gdyby socjalizm zapewniał krajowi większe bogactwo od kapitalizmu, to i tak trzeba być za kapitalizmem, bo jest to system uczciwy: „Kto nie chce pracować, niech też i nie je” – pisze Korwin-Mikke.

Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące. A więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży! – podkreśla prezes partii KORWiN.

Były europoseł przypomina także, w jak bardzo zbiurokratyzowanym kraju żyjemy. – Dziś dziesięciu słabeuszy trzyma za nogi jednego orła i nie pozwala mu wlecieć, otóż na tym właśnie polega socjalizm! Człowiek chce coś zrobić, a tu na karku siedzą mu PIP, Sanepid, dwa urzędy podatkowe i coś tam jeszcze; a on nie może wzlecieć! – pisze na Facebooku.

To jest program prawicy: otworzyć okno żeby oni mogli wzlecieć! O to chodzi żeby pozwolić ludziom latać! Żeby ludziom pozwolić działać! – podsumowuje Korwin-Mikke.

Reklama / Advertisement