Wywodząca się z postkomunistycznej rodziny Hanna Lis brutalnie atakuje Rafała Ziemkiewicza. Fot. twitter
Wywodząca się z postkomunistycznej rodziny Hanna Lis brutalnie atakuje Rafała Ziemkiewicza. Fot. twitter
REKLAMA

Po tym jak 13-letnia Inga usiadła przed Sejmem z transparentem obwieszczającym „Wakacyjny strajk klimatyczny” w Internecie rozpętała się burza. Polka postanowiła kontynuować „dzieło” 16-letniej Grety Thunberg, która w zeszłym roku zainicjowała szkolne strajki w obronie klimatu.

Nastolatki twierdzą, że chcą zwrócić uwagę polityków na problem zmian klimatycznych. Szwedka postanowiła nie chodzić do szkoły, a przed ubiegłorocznymi wyborami usiadła przed parlamentem z transparentem, na którym widniał napis „Robię to, ponieważ wy, dorośli, spiep***liście moją przyszłość”.

REKLAMA

Później za przykładem Grety w europejskich miastach uczniowie chodzili na wagary i urządzali protesty w obronie klimatu.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Kilka dni temu 13-letnia Polka z Grodziska Mazowieckiego postanowiła kontynuować ten trend także w wakacje. Jak zapowiedziała, będzie siadała pod barierkami przed polskim Sejmem w każdy piątek do końca lipca.

Protest 13-latki wzbudził spore kontrowersje, a dziennikarze zastanawiają się na ile wynika on z dobrych chęci samej dziewczyny, a na ile wpływ na nią miała matka. Media podkreślają ponadto, że dziewczynka skopiowała transparent i upodobniła się wizualnie do Grety Thunberg.

Głos w sprawie postanowiła zabrać Hanna Lis. „Szwedka, 14-letnia Greta Thunberg, robi mega robotę dla walki z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu. Bezmózgie polskie, a może rosyjskie trolle w PL, postanowiły jej i podobne akcje ośmieszyć. Po co? Dla fejmu, czy za ruble? Jesteście tak głupi, czy tak dobrze opłacani?” – napisała.

Do jej wpisu odniósł się Rafał Ziemkiewicz: „Uchodzić za głupiego w oczach Hanny Lis 🤔🛸”.

Źródła: Twitter/dorzeczy.pl

REKLAMA