Wkrótce w Warszawie Trzaskowskiego i Rabieja. Edukacja seksualna za miliony złotych

Edukacja seksualna niemieckich 9-latków/Fot. YouTube
Edukacja seksualna niemieckich 9-latków/Fot. YouTube

Lobby LGBTRTVAGD w Warszawie nie wystarcza, że prezydent Trzaskowski podpisał Kartę LGBT+ i miasto przeznaczy na to publiczne środki. Tęczowi chcą jeszcze więcej pieniędzy i próbują wydrzeć je z budżetu obywatelskiego stolicy.

Jak co roku do miasta wpływają pomysły na tak zwany budżet partycypacyjny zwany też obywatelskim. W tym roku Warszawa przeznaczy na tego typu projekty niemal 25 milionów złotych.

Miasto reklamuje, że dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy.

Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane.

W tym roku wśród zgłoszonych projektów znalazł się pod numerem 1166 taki: „Edukacja seksualna – dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Jego wartość to „jedynie” 4 miliony 682 tys. złotych.

Jak można przeczytać projekt zakłada między innymi „przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych. Warsztaty obejmować będą miedzy innymi zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciowa (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, praw pacjenta, emocji, profilaktykę nowotworową, seksu w Internecie, stawiania granic i bliskości”.

Oprócz warsztatów i działań przez sztukę projekt obejmuje „wprowadzenie w każdej dzielnicy dyżurów (minimum 200h/rok) latającego „latarnika” – terapeuty/psychologa do którego młodzież będzie mogła się zgłosić ze swoimi problemami dotyczącymi sfery intymnej. Miejsca dyżurów latarnika ustalane będą w każdej dzielnicy w porozumieniu z koordynatorem projektu (preferowane miejsca to domy kultury, miejsca aktywności lokalnej i placówki edukacyjne).

Akcja ma być szeroko rozpropagowana – ma być przeprowadzona kampania promocyjna (plakaty) we wszystkich szkołach, urzędach, domach kultury, bibliotekach i komunikacji miejskiej m.st Warszawy oraz w mediach społecznościowych miasta.

Obecnie trwa ocena złożonych projektów. Liczymy na to, że Warszawiacy wykażą się odpowiedzialnością i mimo sprzyjającego stanowiska władz stolicy dla lewackich środowisk nie poprą tego typu pomysłów.

Źródło: app.twojbudzet.um.warszawa.pl