Z nieba poleje się żar! Alert pogodowy dla 7 województw! IMGW ostrzega przed kolejną falą upałów

Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com

W poniedziałek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozszerzył wydane wcześniej ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem o województwo mazowieckie. Alert pogodowy dotyczy już siedmiu województw.

Alertem drugiego stopnia przed upałem została objęta zachodnio-południowa część woj. zachodniopomorskiego, zachód woj. wielkopolskiego, woj. lubuskie, dolnośląskie, opolskie, zachodnia część woj. śląskiego i południowo-zachodnia część woj. mazowieckiego. Temperatura na tym terenie ma wynieść od 29 do 34 stopni.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dotyczy południa woj. dolnośląskiego. Należy się tam spodziewać temperatury od 30 do 32 stopni.

Alert pogodowy IMGW 2019 06 24
Alert pogodowy IMGW 2019 06 24

Zagrożenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Źródło: IMGW/PAP

Reklama / Advertisement