Masz konto na Chomikuj.pl? Uważaj! Możesz zostać namierzony przez Amerykanów

Lupa. Foto: Pixabay.com
Lupa. Foto: Pixabay.com

RIAA to organizacja zrzeszająca amerykańskich wydawców muzyki, która zamierza wziąć pod lupę użytkowników serwisu Chomikuj.pl. Co więcej, w przygotowaniu jest nawet pozew dotyczący udostępniania nielegalnych kopii. RIAA podaje także, że zablokowany został dostęp utworów artystów, których organizacja reprezentuje.

Chomikuj.pl to serwis, który istnieje od 2006 r. Umożliwia on użytkownikom udostępnianie różnego rodzaju treści. Wielokrotnie był oskarżany o łamanie praw autorskich.

Jak podaje portal TorrentFreak, o sprawdzenie treści Chomikuj.pl wystąpiło Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki (Recording Industry Association of America, RIAA). Członkowie tej organizacji są autorami około 85% wszystkich legalnych nagrań w Stanach Zjednoczonych.

Serwis Chomikuj.pl znajduje się na serwerach amerykańskiej firmy Cloudflare. To właśnie do niej zgłosiło się RIAA, pragnąc uzyskać informacje nie tylko o danych platformy, ale także o wzajemnych rozliczeniach obydwu podmiotów.

Sprawa ma znaleźć swój finał w sądzie.

– Od wymienionej amerykańskiej organizacji nie otrzymaliśmy ani pozwu, ani żądania odszkodowania – podał serwis w komunikacie dla Wirtualnemedia.pl.

– Chcemy zaznaczyć, że otrzymaliśmy żądanie dotyczące usunięcia plików, na które powołuje się RIAA, i zareagowaliśmy na nie niezwłocznie, uniemożliwiając do nich dostęp – zapewnił portal.

Źródło: radiozet.pl