Kryminaliści chętniej głosują na PiS niż na Konfederację. Przyznał to sam poseł Tarczyński

Oprych i Jarosław Kaczyński/fot. Pixabay/PAP (kolaż)
Oprych i Jarosław Kaczyński/fot. Pixabay/PAP (kolaż)

Poseł Dominik Tarczyński znany jest jako jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w PiS. Od jakiegoś czasu jednak trochę się uspokoił po tym, jak został na oczach całego Sejmu ostro pouczony przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Czy za tego tweeta znowu czeka go „dywanik”?

Wojna o to, kto ma jakie poparcie wśród więźniów to sztandarowy „argument” w awanturze między PO i PiS. Narracja zwolenników rządu jest jasna: te ugrupowanie jest lepsze, które ma mniejsze poparcie wśród kryminalistów.

Idąc tym tropem, poseł Tarczyński postanowił pokazać, które stronnictwo jest uwielbiane przez więźniów, a które znienawidzone. Chcąc jednak standardowo ślepo walnąć w PO i uwielbić PiS, uderzył w swoje ugrupowanie wspierając Konfederację.

Okazuje się bowiem, że w największej nienawiści u przestępców jest właśnie Konfederacja. PiS ma większe poparcie wśród więźniów.

Areszt śledczy Białołęka: KE 67,91% Wiosna 7,71% PiS 7,44% Kukiz’15 5,79% Konfederacja 5,65% – napisał na Twitterze poseł Dominik Tarczyński.

Areszt Śledczy w Gdańsku: KE 72,9% PiS 9,5% Kukiz’15 5,8% Wiosna 5,0% Konfederacja 4,5% – kontynuował zaznaczając, że „poda więcej, jeśli trzeba”.

I nie ma się co dziwić. Konfederacja – w przeciwieństwie do POPiS-u – proponuje konkretne i skuteczne zmiany w prawie z zaostrzeniem kar dla skazańców. Jako jedyne ugrupowanie proponuje też karę śmierci za najcięższe przestępstwo jakim jest morderstwo.

Jednocześnie Konfederaci są za tym, by nie tylko przestępcy, ale przede wszystkim uczciwi obywatele mogli posiadać broń i używać jej w celach obronnych.