Planujesz wakacje na Bali? Uważaj bo wprowadzono nowy zakaz!

wakacje kraje niebezpiecznie europa państwa
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pxhere.com

Bali to popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Dlatego wielu urlopowiczów będzie zainteresowanych nowo wprowadzonym tam zakazem. Będzie to pierwsza indonezyjska wyspa, na której zakazano używania jednorazowego plastiku.

W grudniu ubiegłego roku na Bali podpisano ustawę zakazującą jednorazowych plastikowych produktów, m.in. reklamówek, sztućców czy słomek. Właściciele lokalów, sklepów, restauracji w których używa się tego typu produktów mieli półroczny okres przejściowy podczas którego musieli przystosować swój asortyment do nowego prawa.

Okres przejściowy minął 23 czerwca bieżącego roku, więc dopiero tego lata turyści po raz pierwszy zetkną się z nowym zakazem. Jest to o tyle ważna informacja, że nowe przepisy nie dotyczą jedynie sprzedawców i dawców usług ale również konsumentów.

Każdy, kto użyje tego rodzaju produktu, może być ukarany mandatem. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiadać będą lokalne balijskie samorządy.

Tak więc lepiej w taką podróż nie zabierać żadnych produktów z jednorazowego plastiku, a już na pewno nie polecamy wyrzucać siatek, słomek i tego typu rzeczy do lokalnych śmietników.

Źródło: TVP Info

Reklama / Advertisement