Trump spotka się jutro z Putinem i grzmi: „To nie wasza sprawa o czym będziemy dyskutować”

Donald Trump, Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Donald Trump, Władimir Putin. Foto: PAP/EPA

Donald Trump spotka się w piątek z Władimirem Putinem w kuluarach szczytu G20. Pytany przez reporterów co będzie tematem rozmów odpowiedział „To nie wasza sprawa”.

Spotkanie Trump Putin odbędzie się w japońskiej Osace, gdzie rozpoczyna się coroczny szczyt państw grupy G20.

Po spotkaniu z Putinem, Trump będzie w sobotę rozmawiał z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem poinformował w środę Bialy Dom.

Celem powszechnie oczekiwanego spotkania ma być zakończenie wojny handlowej między obu krajami i zapobieżenie wzajemnemu nakładaniu karnych ceł na towary drugiej strony. Podkreśla się że wojna handlowa między USA i Chinami wpływa niekorzystnie na cały handel światowy.

Rzecznik Białego Domu Hogan Gidley poinformował też, że podczas pobytu w Osace na szczycie G20 Trump odbędzie łącznie dziewięć dwustronnych spotkań.

Trump spotka się też w piątek m. in z pemier Wielkiej Brytanii Theresą May, premierem Japonii Shinzo Abe i premierem Indii Narendrą Modim.

Putin ma poza tym spotkać się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel, przywódcą Korei Płd. Mun Dze Inem i prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim.

Trump znany jest z tego, że przedkłada spotkania dwustronne poświęcone rozwiązywaniu konkretnych problemów nad wielostronnymi dyskusjami.

Źródło: PAP/Axios