Andrzej Sapkowski/fot. PAP/Paweł Kula
Andrzej Sapkowski/fot. PAP/Paweł Kula

Nie żyje Krzysztof Sapkowski, syn słynnego pisarza Andrzeja. To dzięki zmarłemu powstał „Wiedźmin”, który podbił serca Polaków, a potem ludzi na całym świecie.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie zmarł Krzysztof Sapkowski. O fakcie poinformował lakonicznie Andrzej Sapkowski na łamach „Nowej Fantastyki” we wspomnieniu na temat Macieja Parowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego NF. Osobę te znają wszyscy fani polskiej fantastyki.

Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło – napomknął Andrzej Sapkowski.

Michalkiewicz. The Movie

Krzysztof Sapkowski był poetą, tłumaczem i jednym z założycieli czasopisma „Nowy Talizman”.

Nie każdy o tym wie, ale bestsellerowa książka, serial oraz kultowa gra „Wiedźmin” nie powstałaby, gdyby nie ś.p. Krzysztof Sapkowski. Andrzej Sapkowski napisał bowiem tę powieść właśnie dla swojego syna. Autor ujawnił to w rozmowie z „Nową Fantastyką”.

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: „Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?”. „Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę”. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach – mówił Sapkowski.

Źródło: antyradio.pl