Wielka tragedia Andrzeja Sapkowskiego. Nagła śmierć inspiratora „Wiedźmina”

Andrzej Sapkowski/fot. PAP/Paweł Kula
Andrzej Sapkowski/fot. PAP/Paweł Kula
REKLAMA

Nie żyje Krzysztof Sapkowski, syn słynnego pisarza Andrzeja. To dzięki zmarłemu powstał „Wiedźmin”, który podbił serca Polaków, a potem ludzi na całym świecie.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie zmarł Krzysztof Sapkowski. O fakcie poinformował lakonicznie Andrzej Sapkowski na łamach „Nowej Fantastyki” we wspomnieniu na temat Macieja Parowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego NF. Osobę te znają wszyscy fani polskiej fantastyki.

REKLAMA

Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło – napomknął Andrzej Sapkowski.

Krzysztof Sapkowski był poetą, tłumaczem i jednym z założycieli czasopisma „Nowy Talizman”.

Nie każdy o tym wie, ale bestsellerowa książka, serial oraz kultowa gra „Wiedźmin” nie powstałaby, gdyby nie ś.p. Krzysztof Sapkowski. Andrzej Sapkowski napisał bowiem tę powieść właśnie dla swojego syna. Autor ujawnił to w rozmowie z „Nową Fantastyką”.

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: „Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?”. „Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę”. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach – mówił Sapkowski.

Źródło: antyradio.pl

REKLAMA