Kim jest Jonny Daniels? Żydowski portal nazywa go „aktywistą na rzecz restytucji”!

Jonny Daniels/Fot. Marcin Kmieciński/PAP
Jonny Daniels/Fot. Marcin Kmieciński/PAP
REKLAMA

Według serwisu „Jewish News” będącego częścią „Times of Israel”, Jonny Daniels jest „aktywistą na rzecz restytucji” (ang. „Holocaust restitution activist”). Określenie takie pada wobec niego w informacji z 24 czerwca.

Pytanie „Kim jest Daniels” bezskutecznie już od wielu miesięcy zadaje sobie praktycznie cała Polska. Jonny Daniels ma dostęp do każdej ważnej osoby w państwie oraz wielu wpływowych biznesmenów.

REKLAMA

Reżimowa propaganda przedstawia go jako „przyjaciela Polski”. Niezależne media zwracają uwagę, że jego narracja za granicą wcale nie odbiega szczególnie od tej ogólnej w środowiskach żydowskich, które zarzucają Polakom współudział w holokauście.

Tymczasem ponad tydzień temu w serwisie „Jewish News”, którego treści są poddomeną żydowskiego portalu „Times of Israel” Jonny Daniels został przedstawiony jako „UK-born Holocaust restitution activist”. Można to przetłumaczyć jako „urodzony w Wielkiej Brytanii aktywista na rzecz restytucji mienia po holokauście”. Prościej mówiąc: Aktywista na rzecz restytucji mienia.

Ten drobny, lecz wiele mówiący przydomek portal „Jewish News” zamieścił w leadzie informacji z dnia 24 czerwca pt. „Aleksandria Ocasio-Cortez odrzuca zaproszenie wycieczki do Auschwitz z ocalonym z Shoah”.

Polityk Demokratów odrzuca propozycję 93-letniego Edwarda Mosberga i urodzonego w Wielkiej Brytanii aktywisty na rzecz restytucji mienia po holokauście Jonnego Danielsa – czytamy w leadzie tekstu.

Jonny Daniels wspomniany jako "aktywista na rzecz restytucji"/fot. prnt scrn timesofisrael.com
Jonny Daniels wspomniany jako „aktywista na rzecz restytucji”/fot. prnt scrn timesofisrael.com

Źródła: timesofisrael.com/nczas.com

REKLAMA