Pedofil Epstein, sponsor Demokratów i przyjaciel Clintonów znów aresztowany. Na „wyspie orgii” nieletnie dziewczęta „zabawiały” jego gości

Jeffrey Epstein. Zdjęcie: Nowojorski rejestr przestępców seksualnych
Jeffrey Epstein. Zdjęcie: Nowojorski rejestr przestępców seksualnych

Miliarder Jeffrey Epstein został aresztowany w Nowym Jorku. Prokuratura  postawiła mu zarzuty pedofilii i stręczycielstwa. Sponsor i przyjaciel Demokratów w tym Clintonów odbywał już wcześniej karę za seksualne wykorzystywania nieletniej.

Prokuratorzy twierdzą, że pedofil miał uprawiać seks z dziewczynkami w swej posiadłości w Palm Beach na Florydzie. Według prokuratury pracowały dla niego kobiety „werbowniczki”, które znajdywały mu nieletnie dziewczęta na całym świecie i sprowadzały je do Stanów Zjednoczonych.

Niektóre z nastolatek trafiały do jego apartamentu w Nowym Jorku, rezydencji w Nowym Meksyku i na prywatną wyspę na Karaibach. W czasie poprzedniej pedofilskiej afery Epsteina, media określiły ją mianem „wyspy orgii”.

Nowojorski finansista został w 2008 roku skazany na więzienie za uprawianie seksu z jedną nieletnią i zmuszenie jej do prostytucji, chociaż powszechnie było wiadomo, iż w swej posiadłości na „wyspie orgii”, urządzał „przyjęcia” dla bogatych i wpływowych, na których zabawiały ich małoletnie dziewczęta.

„Zabawa” miała się rozpoczynać już na pokładzie jego prywatnego samolotu, który ochrzczono mianem „Lolita Express”. Gościem pedofila bywał Bill Clinton. Wiadomo o jego 26 podróżach na pokładzie „Lolita Express” na „wyspę orgii”.

Virginia Roberts, jedna z ofiar Epsteina zeznała przed sądem, iż pedofil „zrekrutował” ją jako 15-latkę. Dziewczyna miała zabawiać m.in księcia Andrzeja – brata Karola, następcy brytyjskiego tronu.

Częstym gościem na „wyspie orgii” bywał też aktor pedofil, gwiazda serialu „House of Cards” Kevin Spacey, który oskarżany jest o gwałty i uwodzenie młodych chłopców.

Wtedy praktycznie sprawę zamieciono pod dywan, a Epsteina skazano jedynie na 1,5 roku częściowego pozbawienia wolności. Swą karę więzienia odbywał każdego dnia tylko przez 12 godzi. Pozostałe mógł spędzić w swym biurze.

Teraz sprawa wydaje się znacznie poważniejsza, bo Epsteina zatrzymano nie tylko za stosunki z nieletnimi, ale też zorganizowanie całej siatki „sprowadzania” dziewcząt.

Jego relacje z politycznym establishmentem – Demokratami sa powszechnie znane. Wedle opinii wielu, to pozwoliło mu w 2008 roku za prezydentury Obamy, kiedy Hillary Clinton była sekretarzem stanu praktycznie uniknąć odpowiedzialności. Wtedy pedofil dogadał się z prokuraturą i uznano go winnym sutenerstwa wobec tylko jednej nieletniej.

Dan Bongino, były agent pracujący w ochronie Clintonów twierdzi, że są zapiski, filmy i zdjęcia pokazujące co działo się na „wyspie orgii”.

Powtórne, po 11 latach aresztowanie Epsteina wywołuje niemały popłoch wśród Demokratów. Stany Zjednoczone powoli wchodzą w gorący okres kampanii wyborczej. każde nowe informacje dotyczące działalności Epsteina mogą zrujnować ich wizerunek.