Gratka dla graczy! Nintendo wypuści konsolę „Switch Lite”. Akcje japońskiego producenta poszybowały w górę! Znamy cenę i datę premiery [VIDEO]

Nintendo Switch Lite Źródło: Materiały promocyjne
Nintendo Switch Lite Źródło: Materiały promocyjne "Nintendo"

Notowania Nintendo wzrosły na tokijskiej giełdzie o 4 procent, po tym jak japoński producent gier zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej, tańszej wersji przenośnej konsoli firmy: Switch Lite. Nowy produkt pojawi się w sklepach niedługo po wakacjach.

„Nintendo Switch” odróżnia się od konkurencyjnych konsol Microsoftu (Xbox) i Sony (PlayStation) swoją hybrydowością. Produkt proponowany przez firmę z Kioto mógł być wykorzystywany zarówno jak konsola stacjonarna jak i przenośna – wszystko dzięki doczepianym kontrolerom z funkcją wibracji.

Potencjalnych klientów od konsoli-hybrydy mogła jednak do tej pory odstraszać cena. Japońska legenda postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników i zapowiedziała wprowadzenie na rynek wersji „Switch Lite” – mniejszej i tańszej od wersji oryginalnej.

Zmiany zostały wprowadzone co prawda z myślą o grze mobilnej, ale też doskonale wpisują się w prowadzona przez firmę strategię „błękitnego oceanu”, zgodnie z którą własną konsolę miałaby chcieć docelowo posiadać „nie tylko każda rodzina, ale każda osoba”.

Nowe konsole są już dostępne do zamówienia w niektórych polskich sklepach, np. w X-Komie za 999 złotych, choć dystrybutor urządzeń Nintendo w naszym kraju, firma Conquest Entertainment, nie podał jeszcze oficjalnej polskiej ceny „Nintendo Switch Lite”.

Źródło: PAP, Komputer Świat