Asteroida zmierza w kierunku Ziemi! KONIEC ŚWIATA jeszcze w 2019 roku?

Asteroida może zniszczyć życie na ziemi. / Foto: YouTube
Asteroida może zniszczyć życie na ziemi. / Foto: YouTube

Okazuje się, że komety mogły w zamierzchłej przeszłości działać jak kosmiczne pociągi transportujące między planetami… Życie. Niszczycielska siła asteroidy może doprowadzić do końca świata, ale może być też przyczyną nowego początku. W połowie grudnia będziemy mieli okazję zobaczyć przelatujący obiekt, większy nawet od księżyca!

Od połowy grudnia Ziemianie będą mieli okazję zaobserwować na niebie niespotykane zjawisko – ogromną gwiazdę, większą nawet od naszego naturalnego satelity, księżyca. Kometa Wirtanen 46/P będzie przelatywała zaledwie 11 milionów kilometrów od ziemi, jednak jej blask będzie słabo widoczny.

W XVIII wieku podobne zjawiska zwiastowały susze, powodzie i trzęsienia ziemi.

Jeszcze do niedawna ludzie byli wysoce zabobonni i wszelkie obserwowane na niebie znaki wiązali ze straszliwymi przepowiedniami, zwiastującymi kataklizmy i plagi. W XVIII wieku spisano nawet kilka traktatów naukowych łączących przeloty asteroid ze złowieszczymi zjawiskami obserwowanymi później na świecie.

Sto lat temu kometa Halleya wywołała ogromną panikę wśród ówczesnej ludności naszego globu, gdyż obawiano się, że przenosi ona na swoim grzbiecie trujące związki z mrocznym otchłani kosmosu.

Asteroida uderzy w ziemię i… Stworzy życie

Okazuje się, że na kometach przenoszone są przeróżne substancje, w tym również proste organizmy żywe. Możliwe, że ostatnia asteroida, która uderzyła w naszą planetę mogła zapoczątkować na niej życie. Możliwe, że to właśnie dzięki uderzeniu asteroidy mamy na ziemi wodę.

Źródło: Focus.pl