Brawurowa akcja amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. Zatrzymali przemytników narkotyków w łodzi podwodnej [VIDEO]

Straż Przybrzeżna dokonuje abordażu na wpół zanurzoną łódź przewożącą narkotyki fot. Twitter @USCG
Straż Przybrzeżna dokonuje abordażu na wpół zanurzoną łódź przewożącą narkotyki fot. Twitter @USCG

Amerykańska Straż Przybrzeżna zatrzymała na Pacyfiku specjalnie skonstruowany statek przewożący narkotyki. Na pokładzie znajdowało się ponad 7 ton kokainy.

Na opublikowanym filmie widać jak marynarze na dwóch motorówkach opuszczonych z pokładu należącego do U.S. Cost Guard kutra USCGC Munro (WMSL 755) dokonują abordażu wpół zanurzonej łodzi przystosowanej do przemytu narkotyków.

Film opublikowano przy okazji spotkania marynarzy z wiceprezydentem USA, Mike`iem Pence`em, do którego doszło wczoraj w San Diego w Kalifornii po powrocie z kutra z patrolu.

Jak poinformowała Straż Graniczna należące do niej 3 jednostki zarekwirowały, w okresie od maja do końca czerwca tego roku, łącznie 17,7 tony kokainy w trakcie 14 różnych misji u wybrzeży krajów Ameryki Środkowej i Południowej . Skonfiskowane narkotyki mają wartość 569 milionów dolarów.

Najwięcej, bo ponad 7,25 tony kokainy, przejęto właśnie w trakcie akcji udokumentowanej na filmie.

Przemytnicy bardzo często wykorzystują do kontrabandy specjalnie przystosowane łodzie, których kadłub jest całkowicie zanurzony w wodzie, a nad jej powierzchnię wystają jedynie urządzenia niezbędne do dostarczania powietrza do silnika i dla załogi, czy nawigacji.

W ten sposób próbują uniknąć wykrycia jednostki za pomocą radarów oraz środków do prowadzenia obserwacji w podczerwieni czy obserwacji wizualnej.

Źródło: U.S. Cost Guard