Kanclerz Angela Merkel już siedzi. To nie są żarty [VIDEO]

Angela Merkel Foto: PAP/EPA
Angela Merkel Foto: PAP/EPA

Kancelaria Angeli Merkel w związku z jej atakami drgawek zapowiedziała zmiany w protokole dyplomatycznym tak, by szefowa niemieckiego rządu mogła siedzieć w czasie oficjalnych uroczystości. Powitanie premier Danii Mette Frederiksen odbyło się już na siedząco.

Angela Merkel w ciągu miesiąca w trakcie oficjalnych uroczystości doznała już trzech ataków drgawek. Ostatniego w czasie powitania premiera Finlandii Antti Rinne, kiedy odgrywano hymny.

Kancelaria postanowiła więc zmienić protokół dyplomatyczny. W czasie powitania kanclerz i jej gość będą mieli do dyspozycji krzesła, by w razie kolejnego ataku drgawek u niemieckiej polityk mogli na nich usiąść i siedzieć nawet w czasie odgrywania hymnów. Uznano, że Merkel na siedząco będzie się trzęsła ładniej i i bardziej dostojnie.

Jak postanowiono tak zrobiono i na powitanie premier Danii Mette Frederiksen przygotowano dwa krzesła, na których panie sobie wygodnie zasiadły.

Merkel po ostatnim ataku zapewnia, że nie ma powodów do zmartwień i wszystko jest w porządku. Pierwszy atak miał być skutkiem upału. Zaś trzeci skutkiem tego, że wciąż przezywa pierwszy – wyjaśnili eksperci od jej zdrowia.

– Jeszcze nie wszystko przetrawiłam – mówiła Merkel nawiązując do trzeciego ataku, który spowodowany był pierwszym. – Jest już oczywiście postęp i w końcu przyjdzie dzień, kiedy to wszystko minie – zapewniała swych poddanych.