Misiewicz pozywa Vegę za film „Polityka”. Zażąda milionowego odszkodowania. Wniosek jest już w sądzie

Bartłomiej M, Antoni Macierewicz i Patryk Vega (kolaż) / Fot. PAP/Instagram
Bartłomiej M. Antoni Macierewicz i Patryk Vega (kolaż) / Fot. PAP/Instagram

To już pewne. Bartłomiej Misiewicz złożył pozew przeciwko Patrykowi Vedze i dystrybutorom filmu „Polityka”. Były rzecznik MON domaga się m.in. przeprosin w prasie i 1 mln zł.

Pozwanymi są: reżyser filmu, spółka producencka i dwa podmioty związane z dystrybucją filmu. „Polityka” Patryka Vegi ma wejść do kin 6 września.

Bartłomiej Misiewicz zobaczył w materiałach promocyjnych publikowanych przez pana Patryka Vegę postać filmową wzorowaną na jego osobie, postać, której był prototypem i której to, że pan Misiewicz był prototypem każdy może zaobserwować z łatwością. Wolność artystyczna nie może pozwalać na obrażanie, wyśmiewanie i poniżanie – powiedział w piątek dziennikarzom reprezentujący b. rzecznika MON adwokat Zbigniew Krueger.

Poinformował, że Bartłomiej Misiewicz domaga się umieszczenia przed napisami początkowymi filmu informacji o możliwości naruszenia jego dóbr oraz informacji, że sceny z postacią wzorowaną na jego osobie są nieprawdziwe i nie odzwierciedlają rzeczywistości. Chce również przeprosin w prasie i zadośćuczynienia w kwocie 1 mln zł.

Pytany o to, jakie sceny, wątki zawarte w materiałach promujących produkcję Vegi spowodowały, że Bartłomiej Misiewicz uznał, że naruszono jego dobra powiedział, że są to „przede wszystkim wątki brania łapówek, zażywania narkotyków oraz homoseksualnego romansu postaci, której prototypem jest pan Misiewicz z postacią graną przez aktora Janusza Chabiora, która, jak mniemam, wciela się w Antoniego Macierewicza„.

Źródło: PAP / NCzas.com