Ukraińcy będą przymusowo kastrować pedofilów! Wprowadzają też rejestr. Nowe prawo przyjęte przez Radę Najwyższą

Więzienie/Fot. Ilustracyjne/Fot. PAP/Radoslav Dramik
Więzienie/Fot. Ilustracyjne/Fot. PAP/Radoslav Dramik

Ta decyzja zdecydowanie nie ucieszy wszelakich „obrońców praw”. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła właśnie ustawę według której pedofile będą przymusowo kastrowani chemicznie.

Decyzja ukraińskich polityków dotyczyła ustawy „o zmianach niektórych aktów […] zwiększonej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione na małoletniej lub małoletnim i nieletnim, który nie osiągnął dojrzałości płciowej”.

Według zapisów ustawy, każdy pedofil skazany prawomocnie przez sąd otrzyma leki antyandrogenne, które działają na zmniejszenie libido, a przez to również mocno wpływają na aktywność seksualną danych osób. Obowiązkowa kastracja nie będzie dotyczyła przestępców poniżej 18 roku życia oraz powyżej 65 roku życia.

Oprócz wspomnianych wyżej zmian, politycy przegłosowali również wprowadzenie tworu na kształt rejestru pedofilów. Osoby skazane m.in. za gwałt na nieletnim bądź zaspokajanie popędu seksualnego w sposób nienaturalny z udziałem małoletniego, będą rejestrowane w systemie, a dane udostępniane. Nie wiadomo jeszcze, jak wiele informacji trafi do obywateli, prawdopodobnie przepisy ograniczą się do określenia lokalizacji oraz ogólnego opisu wyglądu przestępcy.

Źródło: Unian.ua / NCzas.com