Szokujące sceny z paryskiego Panteonu! Hordy imigrantów wdarły się do mauzoleum gdzie pochowani są wielcy Francuzi [VIDEO]

Kilkuset imigrantów wdarło się do paryskiego Panteonu, gdzie pochowani są najwybitniejsi Francuzi i Maria Skłodowska-Curie. Zdjęcie: Twitter/La Chapelle Debout
Kilkuset imigrantów wdarło się do paryskiego Panteonu, gdzie pochowani są najwybitniejsi Francuzi i Maria Skłodowska-Curie. Zdjęcie: Twitter/La Chapelle Debout ‏
REKLAMA

Kilkuset imigrantów i lewaków wdarło się do jednego z najbardziej „świętych” miejsc Francji, by domagać się legalizacji pobytu. Po brutalnych starciach policji udało się usunąć bandę z paryskiego Panteonu.

Paryski Panteon został opanowany przez około 700 nielegalnych imigrantów i lewaków, którzy określają się jako „czarne kamizelki”. Domagali się oni legalizacji pobytu „praw takich jakie mają Francuzi”, „mieszkań dla wszystkich” i spotkania z premierem Francji Edouardem Phillipe.

REKLAMA

Ta sama grupa miesiąc wcześniej okupowała lotnisko Charles De Gaulle, gdzie krzyczeli m.in „Francja nie jest dla Francuzów”, „Każdy ma prawo tu być”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Bandy z Panteonu usunęła dopiero siąą policja. W pobliżu największego dla Francuzów mauzoleum starcia ze służbami trwały kilka godzin. Ponad 50 osób zostało rannych.

Panteon zbudowany w XVIII wieku jako Kościół św. Genowefy blisko 150 lat służy jako miejsce pochówku najwybitniejszych Francuzów. Znajduje się tam m.in grobowiec Marii Skłodowskiej-Curie, Woltera, Wiktora Hugo, Jana Jakuba Rousseau, marszałka Jeana Lannesa, przywódcy ruchu oporu z czasów II wojny światowej Jeana Moulina.

REKLAMA