Wimbledon. Federer pokonał Nadala w meczu gigantów. W niedzielę zagra w finale z Djokovicem

Roger Federer w meczu przeciwko Rafaelowi Nadalowi Fot. PAP Autor: Will Oliver

Roger Federer wygrał z Rafaelem Nadalem półfinałowy mecz wielkoszlemowego turnieju wimbledońskiego 7:6 (7:3) 1:6 6:3 6:4. W finale zagra z Novakiem Djokovicem.

Mecz dwóch gigantów tenisa stał na najwyższym światowym poziomie. W pierwszym secie obaj zawodnicy grali bardzo równo, nie tracąc swojego podania. Ostatecznie w tie-breaku wygrał Szwajcar.

Drugi set był bez historii. Nadal szybko przełamał Federera, który zdecydował się na skoncentrowaniu się na następnych setach.

W trzecim i w czwartym secie przewagę w postaci szybkiego przełamania serwisu przeciwnika zdobył Federer, który pilnując swoich podań, doprowadził do wygrania obu setów i meczu.

Federer mimo prawie 38 lat zagrał rewelacyjnie. Wspaniale wytrzymał mecz kondycyjnie. Uważany za największego artystę tenisa wygrywał nawet długie wymiany z mistrzem defensywy, za jakiego uchodzi Nadal.

Żródło: Polsat News