Marszałek Kuchciński dba o swoich. Rozdawnictwo kwitnie w najlepsze. Tysięczne nagrody i premie dla ulubieńców

Marek Kuchciński. / foto: PAP
Marek Kuchciński. / foto: PAP

O pracowników trzeba dbać, szczególne tych najlepszych – tak mógłby zapewne powiedzieć Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Polityk jako szef jest wyjątkowo dobrym pracodawcą, nagrody i premie rozdaje naprawdę hojnie.

Suma wypłat z tytułu nagród dla szefa Kancelarii Sejmu wyniosła 30 880,62 zł. O ich przyznaniu zadecydował Marszałek Sejmu w uznaniu znaczącego wkładu wniesionego w obsługę Sejmu – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu na zapytanie skierowane przez dziennikarzy „Super Expressu”.

Wspominana szefową Kancelarii jest Agnieszka Kaczmarska, określana często jako ulubienica Kuchcińskiego.

Co ciekawe, kobieta musiała mocno zyskać w oczach Marszałka Sejmu dopiero w 2019 roku. Rok wcześniej nie dostała bowiem ani złotówki premii czy też nagrody. Co się zatem zmieniło?

Pierwsze półrocze 2019 r. to dla kierowanego przez szefa Kancelarii Sejmu urzędu, okres szczególnie intensywnej, wytężonej pracy. Obok siedmiu posiedzeń Sejmu, Kancelaria Sejmu była zaangażowana w organizację licznych wydarzeń związanych m.in. ze 100-leciem posiedzenia Sejmu Ustawodawczego – twierdzi CIS.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że wspomniana kwota blisko 31 tys. zł to zaledwie wierzchołek góry lodowej w rozdawnictwie bonusów. Nagrody otrzymują także inni pracownicy, a łączna ich suma może przyprawiać o zawrót głowy.

Informujemy, że całkowita kwota wypłaconych pracownikom Kancelarii Sejmu nagród wyniosła 969 004,27 zł. Wypłacono 434 nagrody. Średnia wypłata z tego tytułu wyniosła 2 232,73 zł. Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej – przekazało Centrum Informacyjne Sejmu.

Źródło: SE.pl / NCzas.com

Comments are closed.