Tajemnicze słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS kończy z polityką?!

Jarosław Kaczyński/Fot. Aleksander Koźmiński/PAP
Jarosław Kaczyński/Fot. Aleksander Koźmiński/PAP

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego przemówienia odniósł się do swojej przyszłości politycznej. Siedemdziesięcioletni już lider napomknął o kresie swojej kariery.  – Za cztery lata, to pewnie nie ja będę w tym miejscu stał, bo mam już swoje lata – powiedział w trakcie pikniku rodzinnego w miejscowości Kuczki-Kolonia. 

Scenariusz, w którym nie ma postaci Kaczyńskiego jako szefa PiS nie mieści się w głowie wielu polityków jego partii oraz twardego elektoratu. Warto jednak zauważyć, że dla lidera partii rządzącej polityka, szczególnie po katastrofie smoleńskiej, w której zginął jego brat bliźniak – prezydent RP Lech Kaczyński, stała się życiową misją. W związku z tym wszelkie, nawet najbłahsze zapowiedzi o zejściu ze sceny należy traktować poważnie.

Oczywiście odsunięcie się Kaczyńskiego od polityki może wywołać rewolucję nie tylko w samej partii, ale i w całej polskiej rzeczywistości politycznej.

Na razie jednak szef PiS zaczyna powoli angażować się w przygotowania do jesiennej kampanii. – Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił przed kamerami Kaczyński.

Comments are closed.