Co on miał w głowie, że przemycał kokainę na… głowie, czyli do czego może służyć peruka?

Przemytnik z Kolumbii Fot. Twitter

Na lotnisku w Barcelonie hiszpańskie służby celne zatrzymały Kolumbijczyka, który przemycał pół kilograma kokainy. Rzecz byłaby właściwie codziennością, gdyby nie sposób jej ukrycia. Pasażer z Bogoty ukrył pakunek z narkotykiem pod… peruką.

Kolumbijczyk zwrócił na siebie uwagę celników i policji „stanem stresu i nieproporcjonalną wielkością peruki, którą miał na głowie”. Nasadził sobie jeszcze na nią kapelusz, co wyglądało już zupełnie groteskowo.

Po kontroli osobistej, celnicy wydobyli spod peruki pakunek zawierający 503 gramy kokainy o wartości rynkowej ponad 30 000 euro. Kolumbijczyka przekazano w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Hiszpania jest częstym miejsce tranzytu narkotyków z Ameryki Łacińskiej. Znajdowane są zarówno w przesyłkach, jak i u pasażerów regularnych lotów z tego kierunku. Pomysłowość niektórych „tragarzy” nie ma granic. W ostatnich latach hiszpańskie służby znalazły np. kokainę w transporcie ananasów, w wózku inwalidzkim, w implantach piersi, czy w gipsie mężczyzny ze złamaną nogą.

W przypadku zatrzymanego Kolumbijczyka mógł się zainspirować przywódcą Korei Północnej?

Źródło: Le Figaro/ AFP

Reklama / Advertisement

Comments are closed.