Niemieccy eksperci są pewni: Rosjanie szykują „niespodziewany atak” na kraje Bałtyckie. Polska na celowniku

Władimir Putin testuje broń fot. Kremlin.ru
Władimir Putin testuje broń fot. Kremlin.ru
REKLAMA

„Niespodziewany atak” tak niemiecka gazeta Die Welt określa najbliższą przyszłość w Europie. Zdaniem byłego wicesekretarza generalnego NATO, Rosja przygotowuje się do prowadzenia wojen regionalnych, czym zmusza NATO do natychmiastowego działania.

Gdy w Europie wszyscy zajęci są zmianami klimatycznymi oraz kryzysem migracyjnym, Rosjanie nie próżnują i uzbrajają się w nowoczesny sprzęt m.in. rakiety oraz samoloty, które pomogą w przeprowadzeniu błyskawicznego ataku na kraje Bałtyckie w tym Polskę.

REKLAMA

Zdaniem dyrektora Instytutu Polityki Bezpieczeństwa przy Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii, rosyjscy wojskowi będą straszyli Europę atakiem nuklearnym po to, aby uzyskać „łaskawe spojrzenie” na działania militarne prowadzone m.in. na Ukrainie, a później również w Polsce.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Co więcej, eksperci są zgodni, że Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę, że nie są w stanie wygrać długotrwałej wojny z siłami NATO. Właśnie dlatego, jeśli Władimir Putin wraz z generalicją zdecydują się na atak, to będzie to wojna błyskawiczna.

Po ataku nastąpi natychmiastowe wyciszenie konfliktu, po to, aby prowadzić negocjacje z przedstawicielstwem NATO. Organizacja będąca pod presją, zdaniem ekspertów cytowanych przez Die Welt, zgodzi się na zmianę „status quo” w Europie na korzyść Moskwy dla zachowania bezpieczeństwa zachodu.

Jednocześnie, na łamach gazety, były wicesekretarz generalny NATO Heinricha Braußa wezwał polityków, aby Ci w błyskawicznym tempie postawili Bundeswehrę w stan gotowości bojowej.

Źródło: Welt.de / NCzas.com

REKLAMA