Upadek Kościoła. Dwóch biskupów poparło decyzję o zamordowaniu człowieka

Państwo Lambert przy swym pogrążonym w śpiączce synu. Francuskie władze nakazały odłączenie aparatury i doprowadzenie Vincenta do śmierci. Zdjęcie: Twitter/ #PrayForVincentLambert
Państwo Lambert przy swym pogrążonym w śpiączce synu. Francuskie władze nakazały odłączenie aparatury i doprowadzenie Vincenta do śmierci. Zdjęcie: Twitter/ #PrayForVincentLambert

Rabin, imam, dwóch pastorów a także dwóch katolickich biskupów podpisało wspólną deklarację ws. Vincenta Lamberta. Hierarchowie uznali w niej, że odżywianie i pojenie zmarłego niedawno Francuza było…. uporczywą terapią.

Deklarację skomentował na łamach włoskiego portalu katolickiego La Nuova Bussola Quotidiana Tommas Scandroglio.

„Dzisiaj nasze myśli intensywnie kierują się do tych, którzy opiekowali się panem Lambertem: do lekarzy i zespołu szpitala w Reims, a także prawników i sędziów, którzy byli odpowiedzialni za wyjaśnienie sytuacji pana Lamberta” – rozpoczęli rabin Amar, imam Bendaouda, pastorzy Langlois i Geoffroy oraz sprawujący swoją funkcję od niemal roku arcybiskup Reims Eric de Moulins-Beaufort i jego biskup pomocniczy Bruno Feillet.

„Proszę? (…) panowie nie zrozumieli, że wymienione wyżej osoby nie opiekowały się Vincentem, ale zadbały o jego zabicie?” – skwitował Tommas Scandroglio.

„Uznajemy bez zastrzeżeń, że do wymiaru godności każdej istoty ludzkiej należy rezygnacja z zabiegów uznanych za niepotrzebne, nieproporcjonalne lub mogących spowodować przedłużenie cierpienia, pod warunkiem, że taka decyzja nie zagraża życiu innych osób” – stwierdzili duchowni.

„Czyżby według sześciu wyżej wymienionych, w tym dwóch wysokich katolickich hierarchów, zabiegi, które przeszedł biedny Lambert, zostały uznane za uporczywą terapię? Wydaje się, że tak, ponieważ ich serdeczne myśli skierowane są również do lekarzy, którzy zajęli się sprawą Lamberta” – podkreślił włoski portal katolicki.

W dalszej części deklaracji stwierdzono, że „sytuacja Lamberta była jednostkowa. Dlatego podejmowane decyzje nie mogą być transponowane wprost do pozornie podobnych przypadków”.
„Czyli: tym razem podawanie wody i żywności nie powinno być rozumiane jako środki niezbędne do życia, jak w większości przypadków, ale jako nieproporcjonalna terapia” – ironizował autor komentarza.

„Sprawa Lamberta dowodzi, że Francja nie tylko biegnie z zawrotną prędkością po śliskim zboczu eutanazji, ale rzuciła się już w przepaść słodkiej śmierci” – skwitował Scandroglio.

Źródło: PCh24.pl

Reklama / Advertisement

Comments are closed.