Likwidator katastrofy w Czarnobylu obejrzał serial HBO i… popełnił samobójstwo. „Oglądał odcinki i płakał”

Serial
Serial "Czarnobyl". Zdjęcie: HBO

Czarnobyl kolejny raz zbiera swoje śmiertelne żniwo, tym razem nie elektrownia, a serial emitowany przez HBO. Dziennikarze Daily Mail dotarli do Nagashibaia Jusupova, który popełnił samobójstwo po tym, jak obejrzał „Czarnobyl”.

Co bardzo ważne w całej historii Jusupov był jednym z setek żołnierzy rezerwy, których wysłano w miejsce katastrofy. To on, był jednym z niewielu osób, które pracowały w bezpośrednim sąsiedztwie czwartego bloku, tuż obok stale płonącego reaktora jądrowego.

Informację tę potwierdził m.in. Bakitżan Satow, szef organizacji społecznej „Inwalidzi Czarnobyla obwodu aktubińskiego”.

Jak opowiedziała córka mężczyzny, jej ojciec obejrzał bardzo dokładnie każdy odcinek serialu. Ze łzami w oczach obserwował ekran telewizora, wszystko to przez ciężkie wspomnienia, które wróciły po latach.

Do tego doszła jeszcze tragiczna historia z życia prywatnego. Po tym, jak żołnierze rezerwy zakończyli pracę w Czarnobylu, większość z nich wróciła do domów. Nagashibai Jusupov zamieszkał w Aktobe ze swoją żoną i dziećmi.

Bezskutecznie starał się o przydzielenie mieszkania. Przez blisko 10 lat czekał na własne lokum, po czym usunięto go z listy. Żył zatem w niewielkim pokoju akademickim wraz z całą swoją rodziną.

Nie wiadomo, jak doszło do sytuacji, w której Jusupov targnął się na swoje życie. Rodzina nie chce opowiadać o szczegółach tragedii, a śledczy nie udzielają mediom żadnych informacji.

Źródło: Dailymail.co.uk / NCzas.com

Comments are closed.