Tajemnicza śmierć polskiego obserwatora w Donbasie. Ambasada RP na Ukrainie potwierdza, że doszło do tragedii

Wojna na Ukrainie. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Wojna na Ukrainie. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA

Ambasada RP na Ukrainie poinformowała w środę o śmierci polskiego obserwatora Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE Czesława Kąckiego, który śledził z ramienia tej organizacji konflikt między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami prorosyjskimi w Donbasie na wschodzie kraju.

„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci obserwatora Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE w Kramatorsku, pana Czesława Kąckiego. Ambasada RP w Kijowie składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego, a także współpracownikom z SMM OBWE” – napisała ambasada RP na Facebooku.

Kondolencje złożył także ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki. „Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o śmierci pułkownika Czesława Kąckiego, obserwatora SMM OBWE w Kramatorsku” – oświadczył na Twitterze, przekazując wyrazy współczucia bliskim zmarłego i jego kolegom z misji.

Media ukraińskie piszą, że Kącki zginął w wypadku samochodowym, jednak na razie nie ma wiarygodnego potwierdzenia tych doniesień. Biuro prasowe SMM OBWE w Kijowie, do którego PAP zwróciła się z prośbą o dodatkowe informacje w tej sprawie, nie udzieliło dotychczas odpowiedzi. Ambasada RP również nie komentuje tego zdarzenia.

Kramatorsk znajduje się w obwodzie donieckim, na terenach kontrolowanych przez siły rządowe Ukrainy. (PAP)

Comments are closed.