Imigranckie mafie znalazły nowy sposób! Masowo przerzucają do Hiszpanii kobiety z niemowlakami na rękach

Imigranci w Europie. / foto: YouTube
Imigranci w Europie. / foto: YouTube

Jeśli kolejne korytarze przerzutu nielegalnych imigrantów są blokowane, to trzeba znaleźć nowy sposób. Jak się okazuje, mafie przerzucające ludzi z Afryki do Europy nie potrzebowały zbyt wiele czasu. Statystyki ewidentnie wskazują, teraz większość imigrantów stanowią kobiety z niemowlętami.

Liczba docierających do Hiszpanii przez Morze Śródziemne nielegalnych migrantek z dziećmi w wieku niemowlęcym wzrosła w 2018 roku do ponad 900, czyli siedmiokrotnie – wynika z danych opublikowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich w Madrycie.

Sposób wydaje się wręcz idealny, ponieważ oprócz faktu skuteczności, dodatkowo także dodaje argumentów wszystkim pseudowolontariuszom, którzy niosą „pomoc” bezbronnym kobietom z dziećmi.

Dotychczas zdecydowaną większość imigrantów, wbrew przekazom niektórych mediów, stanowili mężczyźni. Jak podaje Santiago Yerga, z biura Rzecznika Praw Obywatelskich, procentowo przedstawiało się to następująco: 93 proc. – mężczyźni, 7 proc. kobiety.

Co warto wspomnieć, w listopadzie 2018 roku rząd Pedra Sancheza rozpoczął negocjacje z władzami Maroka w sprawie przekazania kilku tysięcy nieletnich obywateli tego kraju przebywających nielegalnie i bez opieki w Hiszpanii. Rabat wciąż odmawia ich przyjęcia.

Według MSW w Madrycie w 2018 roku do Hiszpanii przybyła nienotowana wcześniej liczba ponad 64,3 tys. migrantów. Rekordowa była również liczba wniosków migrantów o możliwość pozostania w tym kraju – 55,6 tys.

Źródło: PAP / NCzas.com

Comments are closed.