Wojciech Cejrowski wprost o prawie do posiadania broni. „Ja muszę mieć prawo chodzić z bronią”

Wojciech Cejrowski. Foto: yt.com
Wojciech Cejrowski. Foto: yt.com
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W najnowszym odcinku „Radiowego Przeglądu Prasy” Wojciech Cejrowski mówił między innymi o prawie do posiadania broni. Znany publicysta postuluje nie tylko powszechne prawo do posiadania broni, ale też do jej swobodnego przenoszenia.

To nie powinno być absolutnie uznaniowe, tylko powinno być wynikowe. Tak jak z prawem jazdy. Wynikiem prawidłowo zdanych egzaminów jest „przymus wydania prawa jazdy”. Obywatel spełnił wymogi prawa i państwa jest zobowiązane mu wydać prawo jazdy – mówił Cejrowski.

Z posiadaniem broni powinno być identycznie. Jeżeli spełnia zapisane w ustawie warunki, ja się mogę ich czepiać że są obecnie w Polsce za trudne, ale jeżeli spełnia, to już komendant nie powinien wydziwiać, tylko powinien wydać pozwolenie – kontynuował.

Podróżnik odniósł się także do tych warunków, które trzeba obecnie w Polsce spełnić. Jest wśród nich m.in. konieczność udowodnienia powtarzającego się zagrożenia życia, by łaskawie można było otrzymać broń.

Cejrowski porównał też polskie przepisy do tych obowiązujących w USA. – Otóż w Ameryce jest prawo do noszenia broni, to jest trochę więcej niż posiadanie (…) żeby broń mogła ratować życie musi być przy sobie, ja muszę mieć prawo chodzić z bronią, a nie tylko mieć ją pod poduszką – stwierdził.

Źródło: YouTube: Wojciech Cejrowski

Comments are closed.