Jerzy Owsiak będzie startował w wyborach na jesieni? Jasna deklaracja

Jerzy Owsiak/fot. Facebook Jurek Owsiak
Jerzy Owsiak/fot. Facebook Jurek Owsiak

Jerzy Owsiak, szef WOŚP i organizator wspieranego przez premiera Mateusza Morawieckiego Pol’and’Rock Festival (dawniej znany jako Woodstock) został zapytany, czy zamierza startować w wyborach do parlamentu. Wybory odbędą się już tej jesieni. Owsiak wyraźnie zdradził swoje zamiary w tym zakresie.

Jerzy Owsiak był gościem „Stacji Hejt”. Prowadzący zapytali go, czy zamierza wejść do polityki i startować w wyborach do Sejmu, a może i wyżej?

Pytania takie pojawiają się już od jakiegoś czasu. Jerzy Owsiak jest osobą popularną i niejedna osoba uważa go za autorytet. Nawet Mateusz Morawiecki uległ i okazał wsparcie dla jednego z najbardziej wrogich dla wyborców PiS projektów, czyli festiwalu w sierpniu organizowanego przez Owsiaka. Przypominamy, że premier Morawiecki zgodził się na dostawienie – na nasz koszt oczywiście – specjalnych dodatkowych pociągów, by wszyscy chętni na udanie się na festiwal Owsiaka mieli taką możliwość.

Owsiak udzielił stanowczej wypowiedzi na pytanie o jego ewentualny start w wyborach. Ostro skrytykował też przy tej okazji obecną klasę polityczną III RP.

Mam 66 lat. Jestem człowiekiem, który patrzy na świat oczami gościa, który przeżył PRL (…) Co mnie może ciągnąć do urzędu, który po tych trzydziestu latach wolnej Polski w dalszym ciągu nie jest wykształcony – powiedział Jerzy Owsiak.

My jeszcze nie jesteśmy tak mocno zbudowani politycznie, żeby umieć odróżnić ziarno od plew – dodał Owsiak.

Wyznał też, jaki jego zdaniem powinien być prezydent. – Nie chciałbym, aby moim obowiązkiem było wszystkich godzić. Mówiąc o tym, kto jest szefem tego kraju, powinien to być człowiek poza podziałami – ocenił.

Źródło: plejada.pl

Reklama / Advertisement

Comments are closed.