Tom Cruise ponownie za sterami myśliwca! Maverick powraca [VIDEO]

Tom Cruise jako Maverick w filmie Top Gun fot. Twitter @TopGunMovie
Tom Cruise jako Maverick w filmie Top Gun fot. Twitter @TopGunMovie

Tom Cruise powraca jako Maverick w drugiej części kultowego filmu z lat osiemdziesiątych „Top Gun”. Film wejdzie na ekrany w przyszłym roku.

W sieci pojawił się trailer zapowiadający kolejną część filmu. Tom Cruise wcieli się ponownie w rolę Pete`a „Mavericka” Mitchella.

W filmie pojawi się także Val Kilmer, który grał w filmie wystąpił jako Tom „Iceman” Kazansky i rywalizował z „Maverickiem” o tytuł najlepszego pilota.

Obok niego na ekranie zobaczymy między takie gwiazdy jak Ed Harris, Jennifer Connely oraz Jon Hamm.

Kultowy „Top Gun” obfitował w liczne hity muzyczne, takie jak wykonywany przez Kenny Logginsa „Danger Zone”, „Mighty Wings” zespołu Cheap Trick, „Take My Breath Away” zespołu Berlin czy sam główny temat muzyczny „Top Gun”. Czas pokaże czy nowy film także będzie obfitował w muzyczne przeboje.

Top Gun to szkoła dla najlepszych pilotów myśliwskich w USA w filmie nie może więc zabraknąć samolotów. Na pewno nie zobaczymy znanego z poprzedniej wersji F-14 Tomcat. Myśliwce tego typu zostały wycofane z lotnictwa marynarki. W filmie pojawią się za to myśliwce F-18 Super Hornet oraz najnowsze maszyny 5 generacji F-35.