Co najmniej 37 zabitych po atakach islamistów na północnym zachodzie Nigerii! Islamiści coraz lepiej uzbrojeni

Zbrojne grupy islamistów w Nigerii Fot. Twitter

Bandy islamskie zaatakowały wioski w stanie Sokoto w Nigerii, zabijając co najmniej 37 osób. Przyjechali tam motocyklami i otworzyli ogień do bezbronnych wieśniaków. Później jeszcze podpalili ich zbiory i uprowadzili bydło.

Wioski Kamitau, Ololo i Rijiyar Tsamiya, gdzie miały miejsce masakry, znajdują się około 100 kilometrów od Sokoto, stolicy stanu o tej samej nazwie. Bezkarne strzelanie do mieszkańców trwało dwie godziny, a na miejscu, pomimo wezwań, nie pojawiły się w tym czasie żadne siły bezpieczeństwa.

Policja tłumaczy się położeniem wiosek w trudno dostępnym terenie. Mieszkaniec Kamitau, gdzie zginęły 23 osoby, opowiedział AFP, że mieszkańcy wioski stawili opór, by obronić bydło, które jest dla nich jedynym środkiem przetrwania w tym biednym i odległym regionie. Skończyło się to dodatkowymi mordami.

W ubiegłym miesiącu w podobnych napadach zginęły 43 osoby zginęły w Rabah i Isa. Sytuacja w tym regionie budzi coraz więcej obaw związanych z infiltracją grup islamistów. Bandyci są teżcoraz lepiej uzbrojeni. Na początku lipca ubrani na czarno ze śpiewem „Allah akbar” zaatakowali wioskę Katsina już nie tylko przy pomocy karabinów, ale i granatników.

Źródło: Le Figaro/ AFP

Reklama / Advertisement

Comments are closed.