Cukrzycę można wyleczyć w prosty sposób. To już potwierdzone

Biegająca kobieta/fot. Pixabay
Biegająca kobieta/fot. Pixabay

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. W Polsce choruje na nią 3 miliony ludzi, z czego milion o tym nie wie. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów tej trudno wyleczalnej choroby jest dieta warzywno-owocowa.

Cukrzyca dzieli się na dwa typy. Typ 1 jest bardzo trudny do wyleczenia, niemal praktycznie niemożliwy (ostatnio jest większa nadzieja), polegający na tym, że trzustka nie produkuje insuliny.

Typ 2 można wyleczyć. Jego przyczyną jest nadmiar przyjęcia energii w postaci węglowodanów przy jednoczesnym ograniczeniu aktywności ruchowej. To powoduje problemy ze spalaniem nadmiaru tej energii i prowadzi do otyłości. Na ten typ choruje 90 proc. chorych na cukrzycę.

Działanie tej diety polega na tym, że organizm w pierwszej kolejności spala nadmiar tkanki tłuszczowej oraz tkanki schorowane, zniszczone, co powoduje, że świetnie oczyszcza organizm, przywracając w naturalny sposób jego przemianę i właściwy metabolizm. Dieta powinna być wspomagana przez fizyczną aktywność, ponieważ m.in. zwiększa zużycie cukru w mięśniach i powoduje jego spadek we krwi.

Dieta warzywno-owocowa polega ograniczeniu przyjmowanej energii w postaci węglowodanów (cukier, słodycze, ziemniaki, białe pieczywo, ryż) i przeto leczy przyczyny cukrzycy. Powoduje spalanie tłuszczu oraz redukcję otyłości i prowadzi do normalizacji poziomu glukozy we krwi, a także ciśnienia cholesterolu i innych zaburzeń jednocześnie.

W czasie tej kuracji należy stopniowo redukowania tabletki (zawsze po kontrolą lekarza), gdyż zdolność obniżenia glukozy we krwi zostaje przywrócona. Kontrola jest konieczna, żeby zapobiec poważnemu niedocukrzeniu. Potem dietę periodycznie stosować nadal, żeby zapobiec nawrotom cukrzycy.

Dieta powinna zawierać więcej warzyw niż owoców. Najlepszym składnikami tej diety są lekko gotowane na parze kalafior i brokuły i nieduże ilości zupy warzywnej oraz sałatki pod różnymi postaciami. Należy natomiast unikać owoców zawierających dużo cukru. Dokładne informacje jakie warzywa i owoce i w jakich ilościach należy jeść można bez trudu znaleźć w internecie.

Najbardziej popularna jest dieta dr. Ewy Dąbrowskiej, która podaje dane, które warzywa i owoce należy jeść, a których unikać, dane co do ilości warzyw i owoców a także przeciwwskazania kto nie powinien tej diety stosować.

Według zwolenników tej diety, chorzy na cukrzyce typu 2, po jej zastosowaniu, bardzo szybko odczuwają poprawę zdrowia.

Źródło: Szlachetne zdrowie

Reklama / Advertisement