Donald Trump gotów „ręczyć” za aresztowanego w Szwecji rapera A$AP Rocky’ego. Poszło o brutalną bójkę

Donald Trump i Asap Rocky. Foto: PAP/ Facebook: Asap Rock
Donald Trump i Asap Rocky. Foto: PAP/ Facebook: Asap Rock

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w sobotę, że rozmawiał z premierem Szwecji Stefanem Loefven na temat aresztowanego w tym kraju w związku z bójką amerykańskiego rapera A$AP Rocky’ego. Poinformował go, że może za niego osobiście ręczyć.

Prezydent Stanów Zjednoczonych napisał na Twitterze, że Loefven zapewnił go, iż A$AP Rocky „będzie traktowany sprawiedliwie”.

„Również ja zapewniłem go, że nie ma ryzyka, by A$AP uciekł i zaoferowałem osobiście za niego poręczyć”, jeśli zostałby wypuszczony z aresztu za kaucją czy w innych przypadkach – dodał Trump.

Podkreślił, że nadal będzie w kontakcie ze szwedzkimi władzami oraz że uzgodnił z Loefvenem, że „ponownie porozmawiają w ciągu 48 godzin”.

Z kolei rzecznik szwedzkiego premiera Toni Eriksson poinformował, że rozmowa przywódców była „przyjazna i pełna szacunku” i trwała około 20 minut, w czasie których Loefven podkreślił, że wymiar sprawiedliwości Szwecji jest absolutnie niezależny od władz wykonawczych.

„Wszyscy obywatele są równi wobec prawa, a rząd nie ma ani prawa, ani intencji, by wpływać na postępowanie sądowe” dotyczące A$AP Rocky’ego – dodał.

Ten 30-letni raper, producent i model, który w rzeczywistości nazywa się Rakim Mayers, jest podejrzewany o napaść w związku z bójką, w której brał udział 30 czerwca w Sztokholmie. 3 lipca po koncercie w szwedzkiej stolicy został aresztowany, razem z trzema innymi osobami. Ze względu na „ryzyko ucieczki” jego areszt wydłużono w piątek do 25 lipca. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach z bójki widać, jak raper gwałtownie rzuca kogoś na ziemię. Według adwokatów artysty działał on w samoobronie.

Sytuacją A$AP Rocky’ego zainteresował się prezydent Trump, którego o interwencję poprosiła amerykańska celebrytka Kim Kardashian; kobieta w przeszłości kilkakrotnie była przyjmowana przez Trumpa w Białym Domu.

Jeszcze w piątek lokator Białego Domu napisał na Twitterze, że rozmawiał o sprawie A$AP Rocky’ego z mężem Kardashian i przyjacielem aresztowanego, raperem Kanye Westem. „Tylu ludzi chciałoby, by sprawa została szybko rozwiązana!” – dodał.

Pochodzący z Nowego Jorku A$AP Rocky zasłynął w 2011 roku mixtape’em „Live. Love. ASAP”. Dwa lata później wydał swój pierwszy album „Long. Live. ASAP”.

Petycję internetową #JusticeForRocky wzywającą do uwolnienia rapera podpisało już blisko 620 tys. osób.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement

Comments are closed.