Nastolatki urządziły sobie „foto sesję na grobach”. Skakały po nagrobkach, rzucały krzyżem. Wszystko dla popularności na Instagramie

"Foto sesja" nastolatek na cmentarzu w Łodzi fot. instagram.com

Znieważanie miejsca spoczynku oraz ograbienie – takie zarzuty usłyszały dwie 14-latki, które postanowiły zrobić sobie sesję zdjęciową na cmentarzu w Łodzi. Za swoją głupotę odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Zainteresowało nas, że jest to czyn znieważania miejsca spoczynku czy ograbienie, które jest przestępstwem ściganym z urzędu. Dlatego działania zostały podjęte, zanim jakikolwiek zgłoszenie zostało złożone – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

To właśnie funkcjonariusze KMP zatrzymali nastolatki i doprowadzili je na przesłuchanie.

Według śledczych, dziewczyny w swojej głupiej zabawie przestawiały na grobach znicze i kwiaty, oraz fotografowały się w różnych pozach przy, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie nagrobków. Dodatkowo zabrały krzyż znaleziony w alejce cmentarza i porzuciły go w innym miejscu na terenie tej samej nekropolii.

Wszystko to robiły ze śmiechem na ustach, mając zapewne świadomość „lajków” i komentarzy, które otrzymają na instagramie, gdy upublicznią sesję wśród swoich znajomych.

Okazało się jednak, że sprawą bardzo szybko zajęły się media, które upubliczniły materiały, co przeraziło jedną z dziewczyn. Zaledwie kilka godzin po swoich „wybrykach” pojawiła się wraz z matką na komisariacie, aby złożyć zeznania. Odnalezienie drugiej z dziewczyn nie było zatem żadnych problemem. Ta została zabrana z mieszkania i odwieziona na komisariat, aby wyjaśnić swoje postępowanie.

Według informacji przekazanych przez funkcjonariuszy, obydwie ze szczegółami opowiedziały o „foto sesji” na łódzkim cmentarzu. Nie wiadomo, czy wyraziły skruchę, jednak pewnym jest, że jeszcze tego samego dnia usłyszały zarzuty, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kara jaką mogą otrzymać to m.in. dozór kuratora, umieszczenie w ośrodku szkolno-wychowawczym lub nawet zakładzie poprawczym.

Źródło: PAP / DziennikLodzki.pl / NCzas.com

Comments are closed.