Złote monety/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pxabay
Złote monety/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pxabay
REKLAMA

Do szpitala rządowego w Rampurhat w Bengalu Zachodnim w Indiach trafiła 22-letnia Runi Khatun. Kobieta skarżyła się na okropny ból brzucha i nudności. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli, co ma w układzie pokarmowym.

Już prześwietlenie zszokowało lekarzy, okazało się bowiem, że w żołądku pacjentki znajdują się… metalowe przedmioty. To, co chirurdzy wydobyli z jej brzucha, wprawia w osłupienie.

REKLAMA

Operacja odbyła się w środę wieczorem w szpitalu w Rampurhat w Bengalu Zachodnim w Indiach. Po zakończeniu zabiegu okazało się, że 22-latka miała w sobie 1,6 kg biżuterii – w tym 90 monet i… zegarek na rękę.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Do pacjentki jeszcze tego samego dnia wezwano psychiatrę, który ma wyjaśnić, dlaczego kobieta połykała metalowe przedmioty. Według mediów, nie można także wykluczyć, że 22-latka jest wyrafinowaną złodziejką.

Jak podaje portal opindia.com, chirurg przewodzący operacji stwierdził, że gdyby rodzice 22-latki zwlekali choćby jeszcze jeden dzień z przywiezieniem córki do szpitala, mogłaby już nie żyć. Wszystko dlatego, że jej organy wewnętrzne mogłyby nie wytrzymać kolejnego dnia ogromnego obciążenia biżuterią, monetami, złotymi łańcuszkami i innymi kosztownościami.

Szef wydziału chirurgii Siddhartha Biswas w rozmowie z lokalnymi mediami przekazał, że operacja trwała dokładnie 1 godzinę i 15 minut. – Zakończyła się powodzeniem. Stan pacjentki jest stabilny. Gdy dojdzie do siebie, trafi pod opiekę psychiatry – dodał.

Z doniesień Daily Mail wynika, że sprawą zainteresowała się miejscowa policja. Do tej pory ustalono, że 90 monet z żołądka pacjentki pochodziło ze sklepu jej brata, który dał je w prezencie siostrze. Nie wiadomo, czy pozostałe kosztowności także dostała w prezencie, czy ukradła i połknęła.

Pierwsze metalowe przedmioty mogły się pojawić w żołądku Khatun nawet dwa miesiące temu. Niewykluczone, że kosztownościami kobieta próbowała zaspokoić swój głód.

Źródła: opindia.com/Daily Mail

REKLAMA