Uwaga: POTĘŻNY cyklon zbliża się do Europy! Uderzy dziś wieczorem! Silnym wiatrom towarzyszyć będzie ulewny deszcz [VIDEO]

zdj. ilustracyjne. Foto: Twitter

Jeszcze dziś wieczorem Stary Kontynent nawiedzi potężny cyklon (dziś rano około 987 mbar). Pojawił się nad Zatoką Biskajską i przyniesie dziś wieczorem silne wiatry do Francji i Wysp Brytyjskich.

Nad regionem arktycznym pojawił się „grzbiet powietrzny” podczas gdy nad Zatoką Biskajską sytuacja ma się obecnie zupełnie na odwrót – można tam zaobserwować głębokie „atmosferyczne” koryto. W ten sposób powstał potężny cyklon, który jeszcze dziś wieczorem nawiedzi państwa Starego Kontynentu.

Model AROME o wysokiej rozdzielczości przewidujący wskaźnik opadów, wykazał imponującą strukturę pasm chmur deszczowych otaczających rdzeń cyklonu. Gdzieniegdzie pojawią się więc burze, a wraz z nimi ulewne opady deszczu, którym towarzyszyć będą porywiste wiatry.

Szczytowe porywy wiatru na modelach AROME i ICON-EU wskazują na silne i ekstremalnie mocne podmuchy lokalne, osiągające nawet 100-120 km/h!

Cyklon wyruszy dziś w kierunku północno-wschodnim przez Zatokę Biskajską, docierając do Francji (konkretnie do Bretanii) tego samego wieczoru, a następnie będzie kontynuował swoją podróż do kanału angielskiego z dnia na dzień ze stopniowym osłabieniem.

Źródło: Severe-weather, Twitter