Ten film został zdjęty przez YouTube. Amerykański historyk mówi prawdę o ustawie 447: „To zdrada. Kolejna próba zniszczenia Polski” [VIDEO]

Edward Reid/fot. Facebook Polska Niepodległa Londyn
Edward Reid/fot. Facebook Polska Niepodległa Londyn

Za ten film – przedstawiający w skrócie historie Polski z okresu wojny i komunizmu – bez zakłamań – amerykański historyk Edward Reid został zbanowany z YouTube. Uzasadnienie: „mowa nienawiści” – czytamy w opisie filmu na Facebooku. W nagraniu historyk mający polskie korzenie mówi o ustawie 447.

Na samym początku przypomina historię Polski od II wojny światowej, jej zniszczeniach oraz stratach.

Kolejna próba zniszczenia Polski. Mówię o publicznym prawie 115-171, powszechnie znanym jako Akt 447. Nie tylko jest ono niesprawiedliwe, a konsekwencje jego wdrożenia mogą być katastrofalne dla Polski, ale jest też szkodliwe dla USA – mówi historyk Edward Reid.

Kongres USA uchwalił ustawę w kwietniu 2018 roku. I naprawdę nie sądzę, by prezydent Donald Trump i Kongres zdawali sobie sprawę z tego, jak to ustawodawstwo niszczy prawo i porządek na świecie i – owszem – może być użyte przeciwko naszemu krajowi – podkreśla Reid.

Wyobraźcie sobie, jakie byłoby zamieszanie, gdyby nagle w twoim sklepie pojawiła się jakaś agencja, albo w domu, twierdząc, że jest to jej własność tylko dlatego, że ludzie tej samej religii – którzy umarli 80 lat temu – rzekomo byli właścicielami tej nieruchomości – zauważa.

Edward Reid to amerykański historyk polskiego pochodzenia. Prowadzi badania i wykłady, które odkłamują polską historię, szczególnie pod kątem oszczerczych wobec Polski zarzutów.