YouTube oszalał! Relację z tegorocznej godziny „W” zaklasyfikował jako „mowę nienawiści”

Usunięty materiał/fot. prnt scrn facebook.com/youtube.com
Usunięty materiał/fot. prnt scrn facebook.com/youtube.com
REKLAMA

Należąca do Google platforma YouTube rozdaje ostatnio bany jak leci. Tydzień temu zablokowany został tymczasowo kanał telewizji wRealu24. Teraz ponownie nałożona została blokada na… relację z obchodów 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Powód? „Mowa nienawiści”.

Czym teoretycznie jest „mowa nienawiści” nikt tak naprawdę nie wie. W praktyce jest to zakaz krytyki lewackich ideologii czy głupot, przy jednoczesnym – jak widać – zakazie propagowania jakichkolwiek treści prawicowych.

REKLAMA

Telewizja internetowa wrealu24.pl tydzień temu została zablokowana na kilka dni. Ostatnio też blokadę nałożono na kanał portalu wsensie.pl, bany od serwisu otrzymało też kilku innych vlogerów, m.in. nasz dziennikarz.

Okazuje się, że YouTube zablokował relację z Marszu Powstania Warszawskiego. Telewizja wrealu24.pl była na miejscu wydarzenia i prowadziła transmisję na żywo.

Relacja z „Godziny W” została zdjęta przez YouTube pod pretekstem „szerzenia nienawiści”. Warto przypomnieć, że relacja ta w 11 godzin zebrała ok. 65 tys. wyświetleń i 43. miejsce w karcie „Na Czasie”. Tak lobbyści walczą z wolnością słowa – napisał na jednej z facebookowych grup pan Adam.

Okazuje się, że w serwisie YouTube rzeczywiście relacja jest niedostępna. – Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści – głosi komunikat serwisu.

Źródło: youtube.com/facebook.com/nczas.com

REKLAMA