Szczyt wazeliniarstwa? Minister do prezydenta: „Panie Prezydencie – rachunek już uregulowany”

Mem - Andrzej Duda.

Panie prezydencie – rachunek już uregulowany; proszę dalej jeździć po Polsce i odwiedzać małe miasta, miasteczka i wioski – oznajmił na Twitterze pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze. Chodzi o rachunek na 900 zł za wstrzymanie rejsów w Szczecinku.

Portal iszczecinek.pl podał niedawno, że do szczecineckiego starostwa, organizatora wizyt prezydenta Andrzeja Dudy w Szczecinku 12 lipca, wpłynął rachunek opiewający na 900 zł. Komunikacja Miejska w Szczecinka wystawiła go za utracone przychody z tytułu sprzedaży biletów żeglugi śródlądowej, która na czas wizyty prezydenta była wyłączona z użytkowania.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do sprawy w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Jest spór o 900 złotych za rejs statku wycieczkowego w Szczecinku wstrzymany z uwagi na moje spotkanie z Mieszkańcami? Nie ja wybierałem miejsce spotkania ale jeśli jest problem, mogę te koszty pokryć z własnej kieszeni” – czytamy na Twitterze Andrzeja Dudy.

Na tweeta prezydenta zareagował pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotr Woźny. „Panie Prezydencie – rachunek już uregulowany. Proszę dalej jeździć po Polsce i odwiedzać małe miasta, miasteczka i wioski. Tam przez lata nigdy nie przyjeżdżali przedstawiciele władzy. A ludzie na nich czekali” – napisał Woźny na Twitterze. Do wpisu dołączył potwierdzenie przelania 900 zł na konto Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

„O! Bardzo dziękuję Panie Ministrze. W imieniu Mieszkańców Szczecinka i własnym” – napisał prezydent Duda w odpowiedzi. (PAP)