Właściwa odpowiedź dla lewaków! Krakowska Pielgrzymka będzie się modlić w intencji ks. abpa Marka Jędraszewskiego

Jana Góra. Pielgrzymka środowisk narodowych Fot. Twitter
Jasna Góra Fot. Twitter
REKLAMA

Ponad 8,5 tys. osób wyruszyło z Krakowa na Jasną Górę w 39. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Wcześniej wierni brali udział w mszy w katedrze na Wawelu, gdzie koordynator pielgrzymki zapowiedział, że będą się modlić za abp. Marka Jędraszewskiego.

„Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie przez czas pielgrzymowania. Prośmy o Ducha Świętego, ale także o ducha odwagi, by dalej z taką determinacją bronił nauki Pana Boga i nauki Kościoła” – mówił z ambony w katedrze wawelskiej główny koordynator pielgrzymki ks. Jan Przybocki. Na jego słowa wierni odpowiedzieli brawami i skandowali „Dziękujemy, dziękujemy”.

REKLAMA

Słowa o „tęczowej zarazie”, które abp Jędraszewski wypowiedział w bazylice Mariackiej podczas homilii w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, wywołały histerię środowisk liberalno-lewicowych, broniących ideologii LGBT. Chociaż większość jego działaczy nie jest w łączności z Kościołem katolickim, to ingeruje w jego sprawy i domaga się nawet… dymisji biskupa.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa „W mocy Bożego ducha”. Z Krakowa do Częstochowy pielgrzymi dotrą w najbliższą niedzielę.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii, wygłoszonej w katedrze wawelskiej przed wymarszem pielgrzymów mówił m.in.: „każda i każdy z nas został obdarzony łaską przynależności do świętego katolickiego i apostolskiego Kościoła”, bez którego polski naród „nie ostałby się” w trudnych momentach dziejowych.

Tradycja Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wywodzi się z „Białego Marszu”, zorganizowanego przez krakowskich studentów 17 maja 1981 roku po zamachu na papieża Jana Pawła II.

Źródło: PAP

REKLAMA