Głębinowy dinozaur-gigant chciał zjeść łódź podwodną. To stwór sprzed 180 mln lat! Zobacz przerażający film [VIDEO]

fot screen
REKLAMA

Gigantyczny starożytny gatunek rekina zaatakował łódź podwodną. Jego historia sięga 180 mln lat wstecz, a wielkość przyprawia o dreszcze, jest bowiem większy od statku, który zaatakował.

Zespół naukowców uchwycił na filmie niesamowity moment, w którym gigantyczny potwór morski zaatakował ich okręt podwodny.

REKLAMA

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie realizowali podwodną misję OceanX, kiedy ich oczom ukazał się niesamowity i przerażający widok. Podczas jednego z nurkowań łodzi o nazwie „Nadir”, zespół zbliżył się do sześcioszpara szarego, jednego z największych rekinów na świecie. W pewnym momencie ogromny stwór spróbował ugryźć zamontowane na dziobie działo z harpunem.

Mój Boże, to jest niesamowite. To potwór. Jest ogromny – słychać na filmie okrzyki załogi statku.

Sześcioszpar szary (Hexanchus griseus) to gatunek drapieżnego, morskiego rekina. Zaliczany jest do starożytnego gatunku, którego historia sięga 180 mln lat wstecz. Zdaniem naukowców, jest to prawdopodobnie najstarsza żyjąca linia rekinów na świecie. Są charakterystyczne ze względu na fakt, że mają sześć dużych widocznych szczelin skrzelowych, podczas gdy pozostałe rekiny mają ich tylko pięć. Hexanchus griseus osiągają wielkość 6 metrów i potrafią ważyć ponad tonę.

Źródło: tech.wp.pl / wikipedia.org

REKLAMA