IPN odnosi się do kontrowersyjnego wykładu prof. Chodakiewicza o ideologii LGBT

Marek Chodakiewicz
Profesor Marek Jan Chodakiewicz / fot. zbiór własny
REKLAMA

Ostre słowa o „chomiku w odbytnicy” i „pruciu się w kakałko” nie pozostały niezauważone przez lewicę, która od kilku dni atakuje prof. Chodakiewicza oraz IPN za rzekomo homofobiczne wystąpienie. Jaka jest odpowiedź?

Zorganizowany przez Fundację „Najwyższy Czas!” oraz Przystanek Historia IPN autorski wykład pt. „Historia cywilizacji śmierci w XX wieku” odbił się szerokim echem po internecie. Podczas lipcowego spotkania prof. Marek Chodakiewicz w bardzo ostrych słowach wypowiadał się na temat ideologii LGBT – streszczając swoją najnowszą książkę „O Cywilizacji Śmierci”.

O Cywilizacji Śmierci: Jak zatrzymać antykulturę totalitarnych mniejszości
Nowa książka Marka Chodakiewicza: O cywilizacji śmierci!

„Bez komentarza” – kwitują osoby ze środowiska LGBT.

Redaktorzy Onetu zapytali IPN, czy tak ostra, zdaniem niektórych wulgarna forma wypowiedzi jest dopuszczalna podczas spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN?

REKLAMA

„Poglądy prof. Marka Chodakiewicza nie są oficjalnym stanowiskiem IPN.
Profesor nie otrzymał honorarium za swój wykład. (…)
Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki udostępniło swoje miejsce prof. Markowi Chodakiewiczowi, który od lat współpracuje z IPN i już w nim gościł wcześniej.”

odpowiada Onetowi Barbara Kiwała z biura Prezesa i Komunikacji Społecznej IPN.

Spotkanie dotyczyło dyskusji nad najnowszą książką profesora pt. „O cywilizacji śmierci”, którą można nabyć w Bibliotece Wolności w formie elektronicznej (22zł) oraz papierowej (39zł)

KUP TERAZ

A jak było naprawdę? Zobacz wideo, z całością wykładu:

REKLAMA